Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia X Chojnickiego Zlotu Samochodów Terenowych. W sztabie organizatora prace trwają pełną parą, jednak w tym momencie możemy zdradzić kilka szczegółów, które zostały przygotowane zarówno dla kibiców jak i uczestników zlotu.
Wszystko rozpoczyna się w sobotę od spotkania uczestników na parkingu przy markecie Hypernova. Tam nastąpi odprawa zawodników i start do parady przez centrum miasta, która rozpocznie się przed godz. 9.30. Parada będzie przebiegała ulicami: Jana Pawła II, Obrońców Chojnic, Młodzieżowa, Kilińskiego, Wysoka, Mickiewicza, Nowe Miasto, Gimnazjalna, Młyńska, Strzelecka, Morozowa.
W tym momencie chcielibyśmy poinformować o utrudnieniach w ruchu, które mogą pojawić się w dniu 11 sierpnia w godz. 9.30 – 10.00 w centrum miasta.
Miejscem finalnym parady jest ulica Morozowa, gdzie uczestnicy zostaną rozdzieleni na 3 trasy, zgodnie ze zgłoszeniem. Każda z tras o godz. 10.00 ruszy wg notatek nawigacyjnych w kierunku bazy zlotu – Psiej Góry. Różnorodność trasy: sportowej, offroadowej i turystycznej jest bardzo duża, a uczestnicy każdej z nich poruszać się będą innymi drogami.
Z myślą o kibicach w porozumieniu z Miejskim Zakładem Komunikacji przygotowaliśmy specjalne linie autobusowe, które ruszały będą w sobotę z pl. Jagiellońskiego o godz. 13.00, 14.30, a na godz. 20.00 i 22.00 zaplanowano powrót z Psiej Góry do Chojnic.
Po otrzymaniu opinii Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody zmodyfikowane zostały końcowe fragmenty tras dojazdowych bo bazy zlotu Psiej Góry.
Trasa sportowa to 80-km trasy dojazdowej, na której znajduje się 6 prób sprawnościowych. Pierwsza z nich to część próby rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (RMPST) z 2002 r. Próba ta była bardzo lubiana przez zawodników, a co ważne dla kibiców zlokalizowany jest zaraz po starcie Zlotu niedaleko Chojnic. Kolejne dwie próby w Lichnowach i Wierzchowie to powtórka z RMPST z roku 2001 r., gdzie zawodnicy będą musieli wykazać się umiejętnościami na bardzo krętych i technicznych torach. Oprócz sprawdzonych wcześniej prób znaleźliśmy dwa nowe urokliwe, a przede wszystkim duże miejsca o zupełnie innej charakterystyce niż poprzednie próby. Jedno z nich znajduje się obok hodowli danieli, gdzie oprócz zwierząt zmagania zawodników będzie z pewnością oglądała spora rzesza kibiców z okolicznych wiosek. Celowe z naszej strony jest to, że nie podajemy miejscowości, w których rozgrywane są próby, ponieważ chcemy, aby wszyscy startujący mieli równe szanse i dla każdego trasa było równo znana. Ostatnią próba jak co roku jest przejazd zręcznościowy na Psiej Górze, po jego zakończeniu auta zostaną skierowane do Parku Maszyn.
Trasa turystyczna zgodnie z zapowiedzią przebiega na bardzo obszernym terenie. Jej długość to ok. 160 km malowniczymi terenami nadleśnictw Czersk i Lipusz. Oprócz trasy dojazdowej pokonywanej zgodnie z notatkami nawigacyjnymi na uczestników czekać będą konkurencje nie tylko samochodowe. Główną zasadą, która przyświecała nam podczas układania w/w trasy jest fakt dobrej zabawy oraz troska o to, aby nowo kupionej terenówce nic się nie stało.
Zakończeniem sobotnich zmagań jest koncert zespołu Easy Rider o godz. 20.00 w bazie zlotu, na specjalnie na tą okazję zbudowanej scenie. Na godz. 22.00 zaplanowano rozdanie nagród, po czym wszyscy wspólnie bawić się będą na dyskotece. W niedziele panowie, po nocnych wojażach na imprezach integracyjnych, oddadzą kierownice Paniom rozpoczynając tym samym szereg atrakcji, które czekają na kibiców i uczestników drugiego dnia zlotu. Zakończenie imprezy planowane jest na godz. 16.00
Więcej informacji o zlocie na stronach:
|