Akcesoria i wyposażenie
australijskiej firmy ARB znajdziesz w ofercie naszego sklepu 4x4.


Skrzynki wyprawowe
HPRC
[2017-03-11]
I runda Pucharu Toru 2017 w Dzikowcu
 

Rozpoczęcie sezonu imprez na Torze Off Road w Dzikowcu miało miejsce 18 lutego 2017 r. Po bardzo udanym zeszłorocznym Pucharze Toru zmagania w terenie rozpoczęliśmy właśnie od tej imprezy. Na starcie Pierwszej Rundy Pucharu Toru 2017 wzięło udział 8 załóg z Nowej Rudy, Jugowa, okolic Lądka Zdr., Wrocławia i Żar.

Warunki były bardzo trudne co pokazał już pierwszy odcinek czasowy. Od razu na prowadzenie wysunęły się załogi posiadające łańcuchy na kołach. Jedynie one zapewniały jakąkolwiek przyczepność na oblodzonych skarpach oraz podjazdach i zjazdach. Pozostałe załogi zmagały się często z problemem ruszenia nawet pod niewielką górkę.

Po dwóch pierwszych punktach kontrolnych zdobytych w applausie kibiców za brawurową jazdę, awarii uległ przedni napęd Dariusza i Wojtka w Suzuki. Załoga jednak się nie poddała, wymieniła uszkodzony przegub napędowy i wróciła do rywalizacji.

Kolejne PKPy wyeliminowały z walki o podium Wojtka i Patryka – uszkodzony został tylny most i załoga została odholowana z trasy. Awarii napędu doświadczyli Mateusz i Andrzej również w Suzuki.

Oprócz Punktów Kontrolnych w rozległym terenie na zawodników, na zakończenie czekał krótki. ok. 200 metrowy odcinek czasowy. Kilka metrów od startu znajdował się stromy zjazd, a dodatkowym utrudnieniem była konieczność zatrzymania się w 2/3 jego wysokości celem odbicia punktu kontrolnego przejazdu. Wszystkie załogi do bezpiecznego zjazdu używały pasów asekuracyjnych, dzięki którym opuszczali ręcznie pojazdy z kilkunastometrowej skarpy. Przełamanie się do wystartowania w odcinku specjalnym załogi, gdzie kierowcą była Kornelia pilotowana przez Sławomira dała im awans na trzecie miejsce. Przejazdowi Korneli za kierownicą towarzyszył głośny doping kibiców, głównie płci męskiej.

Na zakończenie wręczono dyplomy za trzy pierwsze miejsca i rozpoczęła się integracja przy pierwszym tegorocznym ognisku.

<< powrót
Dodaj do:

X