Akcesoria i wyposażenie
australijskiej firmy ARB znajdziesz w ofercie naszego sklepu 4x4.


Skrzynki wyprawowe
HPRC
[2017-05-29]
ORLEN Team na podium Rally Kazakhstan
 
Kuba Przygoński i Tom Colsoul udanie debiutują na stepach Kazachstanu. Załoga ORLEN Team bezbłędnie pokonała ostatni etap rajdu i ukończyła rywalizację w piątej rundzie eliminacji Pucharu Świata FIA na bardzo wysokim drugim miejscu. To kolejne podium w tym sezonie załogi wspieranej przez PKN ORLEN.
 
Decydujący o zwycięstwie etap wygrał  Nasser Al-Attiyah. Katarczyk w dobrym tempie pokonał ostatni OS rajdu wyprzedzając o 1:36 drugiego w stawce Kubę Przygońskiego. Trzeci na mecie szóstego etapu Rally Kazakhstan zameldował się Miroslav Zapletal.
 
„Rywalizacja o zwycięstwo w Rajdzie Kazachstanu toczyła się do ostatnich kilometrów. Szansę na pierwsze miejsce miały wszystkie załogi z czołówki. Kluczem do sukcesu było bezpieczne dowiezienie do mety przewagi wypracowanej na poprzednich odcinkach. Cel zrealizowaliśmy w stu procentach. Kończymy wieloetapowy rajd na drugim miejscu i punktujemy w klasyfikacji Pucharu Świata w rajdach terenowych. To nasze drugie podium w tym sezonie. Po rewelacyjnym wyniku w Katarze, swoją bardzo dobrą dyspozycję potwierdziliśmy wynikiem z Kazachstanu. To dobry prognostyk przed kolejnymi startami i zbliżającym się Dakarem.” – powiedział Kuba Przygoński.
 
Po pięciu rundach eliminacji Pucharu Świata w rajdach terenowych FIA, załoga ORLEN Team z 84 punktami zajmuje wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji. Liderem tabeli z dorobkiem 150 punktów jest Katarczyk Nasser Al-Attiyah, który o 45 pkt. wyprzedza Khalida Al-Qassimi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
 
Końcowa klasyfikacja generalna Rally Kazakhstan – Samochody
 
1.               Nasser AL-ATTIYAH/Matthieu BAUMEL (QAT/FRA) Toyota Hilux 19:00:00
2.               Kuba PRZYGOŃSKI/Tom COLSOUL (POL/BEL) Mini All4 Racing +8:03
3.               Aron DOMŻAŁA/Maciej MARTON (POL) Toyota Hilux +18:34
4.               Jurij SAZONOW/Witalij JEWTEKOW(KAZ) H3 Evo VIII  +1:38:37
5.               Jerden SZAGIROW/Dmytro CYRO (KAZ/UA) Toyota Hilux  +2:36:04
6.               Antanas JUKNEVICIUS/Darius VAICIULIS (LTU) Toyota Hilux +2:40:04
<< powrót
Dodaj do:

X