australijskiej firmy ARB znajdziesz w ofercie naszego sklepu 4x4.

Tuleje zawieszenia

Bagażniki dachowe

[2008-10-17]
III runda Pucharu OFF-ROAD PL wystartowała.

W Dynowie na Podkarpaciu rozpoczęła się finałowa, III runda Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Imprezę zainaugurowały dziś konferencja prasowa oraz honorowy start załóg na rynku w Dynowie. Pierwszą próbą dla załóg był prolog rozegrany na torze off-roadowym w Łubnie. Wygrała go załoga Remiszewski/Włodek w klasie Extreme, a w Adventure triumfowali bracia Prabuccy.

Przez najbliższy weekend Podkarpacie będzie stolicą polskiego off-roadu. To właśnie w malowniczych plenerach południowej Polski rozegra się decydujące zmaganie o off-roadowy Puchar Polski. Na Rynek w Dynowie, na start honorowy przybyło 45 załóg: 17 z klasy Extreme i 28 z Adventure. Po uroczystej prezentacji, załogi udały się na tor off-roadowy w pobliskim Łubnie, gdzie został rozegrany prolog.

W klasie Extreme pierwsze miejsce wywalczyła sobie załoga z numerem 18 Jacek Remiszewski i Daniel Włodek i tym samym wywalczyli sobie pierwszeństwo startu do etapu nocnego. Drugi najlepszy czas należał liderów w klasyfikacji generalnej Pucharu: Zbigniewa Popielarczyka i Rafała Trwogi. Z trzecim czasem na mecie prologu zameldowała się załoga Głowacki/Górny.

W klasie Adventure najlepsza okazała się załoga Mariusz Kulak/ Maciej Tarnowski. Drugie miejsce wywalczyli Dariusz Wrona i Artur Chudyba. Trzeci czas należał do załogi z numerem 67 Tomasz Prabucki i Szymon Prabucki.

Pomimo zmiennej i chłodnej pogody zarówno start honorowy jak i prolog zgromadziły dużą ilość kibiców. Organizatorzy liczą również na dużą frekwencję również na następnych odcinkach specjalnych.

Ostatnia runda Pucharu OFF-ROAD PL to zwieńczenie zaciekłej, sportowej rywalizacji z dwóch poprzednich rund, które rozegrano kolejno: w maju w Bojanowie i w sierpniu w Ostródzie. Dynów po raz drugi gości uczestników najstarszego i najbardziej znanego cyklu rajdów sportowo-przeprawowych w Polsce. Centrum dowodzenia III rundy Pucharu OFF-ROAD PL mieści się w zabytkowym, późnoklasycystycznym pałacu w Nozdrzcu.

Puchar Polski OFF- ROAD PL – sezon 2008
I runda – 8-11 maja Bojanów (Podkarpacie)
II runda – 24-27 lipca Ostróda (Ostróda)
III runda – 16-19 października: Dynów (Podkarpacie)

Harmonogram III rundy Pucharu Polski OFF-ROAD PL:

Czwartek, 16.10.2008 r.
16:00-23:00 – przyjmowanie zgłoszeń zawodników (baza rajdu, Nozdrzec)

Piątek, 17.10.2008 r.
8:30-13:00 – przyjmowanie zgłoszeń
12:00-14:30 – badania techniczne, oklejanie i plombowanie samochodów
14:00-14:45 – konferencja prasowa z udziałem organizatorów oraz zawodników, prezentacja samochodów klasy Extreme oraz Adventure (miejsce: Baza Rajdu)
14.30 – odprawa dla zawodników (miejsce: Baza Rajdu)
15:00 – start honorowy (rynek w Dynowie)
15:30 – przejazd konwojem na prolog
16:00 – prolog (miejsce: tor „Pod Porębą 4x4”)
18:00 – start do Etapu Nocnego