australijskiej firmy ARB znajdziesz w ofercie naszego sklepu 4x4.

Tuleje zawieszenia

Bagażniki dachowe

[2008-10-27]
Krzysztof Hołowczyc drugi na prologu rajdu UAE Desert Challenge.

Samochodowy zespół ORLEN Team zajął drugie miejsce podczas prologu rajdu UAE Desert Challenge. Załoga Krzysztof Hołowczyc / Jean-Marc Fortin uplasowała się zaraz za swoim głównym rywalem w walce o Puchar Świata - Nasserem Al Attiyah’em.
W stawce motocyklowej najszybszy spośród Polaków był Jakub Przygoński – najmłodszy zawodnik ORLEN Team. Marek Dąbrowski zajął 23. miejsce, a Jacek Czachor 30.

Najszybszy spośród motocyklistów na superoesie rozgrywanym na torze w Jebel Ali był Portugalczyk Ruben Faria.

Na mecie zawodnicy ORLEN Team powiedzieli:

Krzysztof Hołowczyc: Dzisiejszy odcinek specjalny miał typowo motocrossowy charakter. Musieliśmy jechać bardzo wolno, gdyż było dużo zakrętów i wysokich hopek, które zostały przygotowane raczej pod motocykl niż samochód. Musiałem bardzo uważać, jechaliśmy czysto i spokojnie, z czego wyniknął całkiem dobry czas. Konkurencja na rajdzie jest bardzo duża i każdy chce wygrać, musimy więc bardzo uważać. Dla nas najważniejsze jest by dojechać do mety bez przygód. Wówczas powinniśmy skończyć na podium rajdu, a to da nam szansę na świetne miejsce w Pucharze Świata.

Jakub Przygoński: Zająłem dzisiaj 12 miejsce. Popełniłem jeden dość znaczący błąd i wypadłem poza tor. Udało mi się jednak zachować równowagę i powrócić do ścigania. Tor był bardzo trudny, miał on typową motocrossową specyfikę. Było bardzo dużo skoków, do których nie są przystosowane nasze ciężkie motocykle. Tak krótki odcinek nie będzie miał jednak dużego znaczenia przy sześciu dniach zawodów. Jutro ruszamy w samo południe, czyli w środku największego upału.

Marek Dąbrowski: Superoes był bardzo wymagający. Po przejechaniu pierwszych 60 zawodników tor zrobił się bardzo grząski. Było dużo wysokich skoków i zakrętów. Jutro również zapowiada się ciężka przeprawa, gdyż startujemy w największym upale.

Jacek Czachor: Miałem dziś trochę trudności, by wczuć się w motocykl. Nadal odczuwam skutki wypadku z Egiptu. Powoli wkręcam się jednak na obroty i zapewne będzie jeszcze szansa na nawiązanie rywalizacji z czołówką rajdu.

Rozgrywany po raz 18. UAE Desert Challenge składa się z sześciu pustynnych etapów w Emiratach Arabskich na trasie o długości 2197 km. Rajd jest ostatnią w tym sezonie rundą eliminacyjną Pucharu oraz Mistrzostw Świata Cross Country, w których zawodnicy ORLEN Team walczą o tytuły mistrzowskie. Zwycięzcę rajdu poznamy w piątek 31 października na mecie w Dubaju.
Relację z rywalizacji zawodników ORLEN Team można oglądać codziennie w kronikach rajdu w TVP1, zaraz po głównym wydaniu Wiadomości Sportowych.