australijskiej firmy ARB znajdziesz w ofercie naszego sklepu 4x4.

Tuleje zawieszenia

Bagażniki dachowe

[2009-01-07]
Zwycięzcą piątego etapu Rajdu Dakar został kierowca Volkswagena Giniel de Villiers.

Zwycięzcą piątego etapu Rajdu Dakar z czasem przejazdu (5:47:43) został kierowca Volkswagena Giniel de Villiers. Reprezentant RPA o 2’18’’ minuty wyprzedził świetnie dziś jadącego, swojego kolegę z zespołu Dietera Deppinga.

Trzeci na mecie, ze stratą 4’12’’ pojawił się Robby Gordon, który zaliczał wzloty i upadki przesuwając się pomiędzy (3), a (11) lokatą. Czwarty na mecie, ze stratą 5’23’’ był Katarczyk Nasser Al Attiyah, który objął dziś prowadzenie w klasyfikacji generalnej rajdu. Jako pierwszy z ekipy Mitsubishi dojechał Stephane Peterhansel, tracąc 7’12’’ uplasował się na piątym miejscu mimo poważnego dachowania na trasie odcinka.

Carlos Sainz pojedynkujący się z Al Attiyaha ostatnią, ukształtowaną wydmami sekcję odcinka przejechał z przygodami (dachowanie) i czasem o 5 minut gorszym, co w efekcie powiększyło stratę o 10’19’’do Katarczyka i 15’42’’minut do De Villiersa (drugiego w generalce). Hiszpan zakończył V etap na (9) miejscu, w klasyfikacji generalnej spadł na (3) pozycję.

Polski kierowca Krzysztof Hołowczyc zanotował (15) czas i tym samym spadł na (13) pozycję w Rajdzie Dakar tracąc do Nassera Al Attiyah 2h20’47’’.

20 kilometrów przed metą etapu zapalił się Nissan załogi Christian Lavieille, Jean-Paul Forthomme. To kolejna załoga która dziś z powodu pożaru wycofała się z rajdu.

Najlepszy z polskich motocyklistów (13) Jakub Przygoński odnotował czas o 37’31’’ gorszy od zwycięzcy V etapu Jonaha Streeta (6:41:06). Jacek Czachor zajął (22) lokatę, a Krzysztof Jarmuż (34).
Na mecie nie ma jeszcze Marka Dąbrowskiego, który jest nękany przez kontuzję. Na 422 kilometrze zanotował 125 czas ze stratą 3h41'52''

W klasyfikacji ciężarówek pierwszy na mecie pojawił się Kabirov(6:43:56), drugi Chagin(+12’19’’), trzeci De Rooy(+12’28’’).