Przeprawowy maraton terenowy Magam Trophy startuje już za tydzień - 1 maja. Pierwszych uczestników oczekujemy w bazie już wieczorem dnia poprzedniego – wtedy rozpocznie się rejestracja i badania kontrolne, które kontynuować będziemy wtorkowym przedpołudniem.
Pierwszy maja to czas pochodów. My też uczcimy święto pracy przejeżdżając rajdową kolumną do centrum Miastka, gdzie o 14.00 rozpocznie się start honorowy. Prosto z rampy uczestnicy udadzą się na pierwszy etap, a krótko potem – na nocne zmagania w terenie, które potrwają do samego rana. Nie wszystkim będzie dane wypocząć, bo już w południe muszą wyruszać na dwa kolejne, popołudniowe etapy.
Na 3 i 4 maja przewidzieliśmy po dwa etapy – przed- i popołudniowy. Kto myśli, że sobota to tylko krótka pokazówka przed rozdaniem nagród, jest w dużym błędzie. To kolejne dwa mordercze etapy przedzielone przerwą.
Podsumowanie wyników i ogłoszenie “króla terenu AD 2012” odbędzie się dopiero wieczorem.
Czy będzie to niepokonany w ostatnich latach duet Marcin Łukaszewski z Magdaleną Duhanik? Czy może któryś z zawodników zagranicznych?
Magam Trophy to legendarny rajd przeprawowy, będący prawdziwym, terenowym maratonem. Rozgrywany jest od 2001 r. w okolicach Miastka. Na trasach wielokrotnie gościli zawodnicy z zagranicy. W 2012 r. przewidzieliśmy dwie klasy: łatwiejszą Adventure dedykowaną pojazdom z wyciągarkami elektrycznymi i Extreme stworzoną dla zaawansowanych konstrukcji z dowolnymi wyciągarkami. Magam Trophy to impreza o wieloletniej tradycji, stworzona przez pasjonatów i przygotowana przez profesjonalistów.
Zasady Magam Trophy:
Rywalizacja trwa 5 DNI. W czasie każdego DNIA rozgrywane są ETAPY (najczęściej dwa). Zawodnicy mają wyznaczony limit czasu przejazdu z bazy na start ETAPU oraz pomiędzy ETAPAMI (meta ostatniego ETAPU jest też metą DNIA). Podstawą klasyfikacji jest czas uzyskany na ETAPACH. ETAPY liczą do 30 km, a zawodnicy poruszają się po nich korzystając z roadbooków. Poprawność przejazdu potwierdzają umieszczone w przemyślanych miejscach pieczątki. W czasie ETAPU zawodnicy mają też do pokonania próby oznaczone jako MT ("między taśmami") – najczęściej 6, 7 podczas ETAPU. To wymagające odcinki terenowe liczące od 100 do 500 m. To właśnie na próbach MT zawodnicy stawiają czoła bagnom, trawersom o pochyłościach dochodzących do 50 stopni, 75-procentowym podjazdom, przeszkodom wodnym o głębokości do 1 m, kamieniom, piaszczystym odcinkom itp. Odcinki MT obserwowane są przez sędziów. Wszystkie próby wykorzystują naturalne tereny. Klasa Adventure ma przygotowane przeszkody o niższej trudności. Załoga może ominąć próbę MT, za co otrzymuje karę czasową.
Magam Trophy gwarantuje:
- 5 dni zabawy w malowniczym i różnorodnym terenie.
- Zróżnicowane pod względem trudności i rodzaju przeszkód terenowych trasy, co powoduje że Magam Trophy jest najbardziej wymagającym techniczne rajdem (ale nie wyścigiem wyciągarek!).
- Możliwość zakwaterowania w bazie rajdu lub bezpośredniej okolicy, co sprzyja integracji budującej wyjątkową atmosferę Magam Trophy.
- Brak korków na próbach i ciekawą, dynamiczną jazdę. Zapewniają to szeroko taśmowane próby, na których załogi mogą się swobodnie wyprzedzać.
- Niezapomniane emocje potęgowane odwróconą kolejnością startów (zawodnicy, którzy wygrali DZIEŃ do następnego DNIA startują jako ostatni, co gwarantuje ciągły kontakt załóg na trasie).
Zobacz zdjęcia z wcześniejszych edycji Magam Trophy:
|