Akcesoria i wyposażenie
australijskiej firmy ARB znajdziesz w ofercie naszego sklepu 4x4.


Tuleje zawieszenia


Bagażniki dachowe

Dodaj nowy termin imprezy
24 lutego - 19 marca 2024
ALGIERIA SERCE SAHARY
 
NAJBARDZIEJ "SAHARYJSKI" Z KRAJÓW PÓŁNOCNEJ AFRYKI. NIESAMOWITY, SKALNY OGRÓD!
Niezmierzone pustynne przestrzenie, niekończące się potężne wydmy, skalne krajobrazy rodem z innej planety, urocze guelty, magiczne labirynty skalne. Atmosfera niedostępności i tajemnicy. Ojczyzna Tuaregów. Marzenie prawdziwego overlandera!Trudna, daleka i długa wyprawa selfdrive dla doświadczonych podróżników oraz osób, które za nic mają niewygody, wszędobylski pył i piach oraz ogromne odległości do przebycia. W nagrodę zobaczycie najbardziej wyszukane pustynne krajobrazy na naszej planecie, zabiwakujecie w najbardziej opuszczonych miejscach, gdzie towarzyszyć nam będą tylko cisza (lub wiatr) i milion gwiazd nad głową.


Ta wyprawa to wyjątkowa gratka, ponieważ z uwagi na czasowe zamknięcia niektórych dróg i rejonów od kilkunastu lat wszystkie wyprawy skupiały się wyłącznie na jednym z dwóch parków (najczęściej Tassili n’Ajjer). Do niedawna konieczna była jazda tam i z powrotem tą samą główną drogą i nie można było zrobić sensownej „pętli, a konwoje eskortowały turystów na bardzo długich odcinkach, opóźniając mocno tempo przemieszczania się.


Cała trasa po Algierii oraz dojazd i powrót przez Tunezję liczyć będzie około 7000 km. Tunezję traktujemy jako kraj tranzytowy, spędzimy tam po 1 dniu pomiędzy przypłynięciem/wypłynięciem a przekroczeniem granicy z Algierią. W samej Algierii będziemy 23 dni! Clue wyprawy stanowią długie odcinki terenowe po pustyni – kamienistej, piaszczystej, górskiej – w każdej postaci. Po przekroczeniu granicy z Algierią dość szybko udamy się na południe i główny czas spędzimy w okolicach 2 parków narodowych – Tassil i Ahaggar.
Dotrzemy prawie pod granicę z Libią i Nigrem. To tam pustynia jest najciekawsza, znajdują się wszelkiego rodzaju góry, kaniony, fantazyjne formy oraz unikalne prehistoryczne rysunki naskalne wpisane do UNESCO, które będziemy wyszukiwać. Po drodze zobaczymy też wpisaną do UNESCO dolinę Mzab z tysiącletnimi berberyjskimi ksarami.
Całą część algierską będą z nami sprawdzeni przewodnicy z lokalnej agencji, jadący swoim autem i znający doskonale tamten teren.
 
Organizator: Przygody4x4.pl
Miejsce: Algieria
Kontakt: Miłosz Kaleciński
Telefon: +48 504 238 603
e-mail: biuro@przygody4x4.pl
WWW: http://przygody4x4.pl/wyprawy4x4/algieria4x4-2/
 
Wcześniejsze edycje:
-
-
<< powrót

Dodaj nowy termin imprezyX