Akcesoria i wyposażenie
australijskiej firmy ARB znajdziesz w ofercie naszego sklepu 4x4.


Tuleje zawieszenia


Bagażniki dachowe

Dodaj nowy termin imprezy
27 lipca - 3 sierpnia 2024
Magiczna BOŚNIA i HERCEGOWINA. Zachód. Rodzinne wakacje 4x4
 
Zapraszamy na tygodniową rodzinną wyprawę bez ciśnienia podczas której przemierzymy zachodnią część Bośni i Hercegowiny, niezwykle pięknego a miejscami wręcz egzotycznego kraju, którego historia, nierzadko tragiczna i smutna nadała mu koloryt, którego nie sposób nie zauważyć i się nim nie zachwycić.

Przygotowana przez nas malownicza trasa wiedzie głównie górskimi drogami z których podziwiać będziemy mogli wspaniałe krajobrazy. Odwiedzimy miejsca, bez których nie da się opowiedzieć historii tego kraju - zwiedzimy między innymi ruiny twierdzy w Jajce pamiętającej jeszcze czasy średniowieczne żeby jakiś czas potem zadumać się nad pozostałościami imponujących niegdyś zabudowań olimpijskich pamiętających lata 80-te XX wieku, przemierzymy wspólnie ponury, atomowy tunel pamiętający czasy marszałka Tito, ale potem „zachłyśniemy się” Mostarem, z jego magicznym, kamiennym mostem, szmaragdową rzeką wijącą się wśród starych zabudowań, minaretami i opuszczoną „wieżą” o złowrogiej historii, zatrzymamy się przy tajemniczym cmentarzu z charakterystycznymi dla Bałkanów stećakami oraz klasztor derwiszów w Blagaju, w końcu będzie i Sarajewo, mimo krwawej wojny, nadal tętniące życiem, pachnące kawą i historią, tą dawną i tą nieodległą, miasto baśniowe i przepiękne. A po drodze opowiemy Wam oczywiście jak najwięcej ciekawych historii związanych z tymi miejscami i nie tylko.

Całą trasę pokonamy jadąc w kolumnie za przewodnikiem. Do tego noclegi w klimatycznych, czasem dzikich miejscach w górach i nad jeziorami (niezbędne wyposażenie biwakowe).

Trasa wyprawy jest przejezdna dla każdego samochodu z napędem 4x4 na oponach AT, od uczestników wymagamy posiadania sprawnego radia CB.

Szczegóły -> https://x-plore4x4.pl/balkanz3.html

Jeżeli dysponujecie dłuższym urlopem i chcielibyście spędzić w Bośni i Hercegowinie nieco więcej czasu zapraszamy na kontynuację tej wyprawy - Magiczna BOŚNIA I HERCEGOWINA. Wschód - podczas której zobaczycie te nieco mniej znane ale równie ciekawe i magiczne miejsca -> https://x-plore4x4.pl/balkanw3.html
 
Organizator: X-PLORE 4x4
Miejsce: Bośnia i Hercegowina
Kontakt: Jarek
Telefon: 575505996
e-mail: biuro@x-plore4x4.pl
WWW: http://www.x-plore4x4.pl/balkanz3.html
 
Wcześniejsze edycje:
www.x-plore4x4.pl/galeriabosnia2.html
-
<< powrót

Dodaj nowy termin imprezyX