Akcesoria i wyposażenie
australijskiej firmy ARB znajdziesz w ofercie naszego sklepu 4x4.


Tuleje zawieszenia


Bagażniki dachowe

Dodaj nowy termin imprezy
3-10 sierpnia 2024
Magiczna BOŚNIA i HERCEGOWINA. Wschód. Rodzinne wakacje 4x4
 
Zapraszamy na tygodniową rodzinną wyprawę bez ciśnienia podczas której przemierzymy wschodnią część Bośni i Hercegowiny, niezwykle pięknego a miejscami wręcz egzotycznego kraju, którego historia, nierzadko tragiczna i smutna nadała mu koloryt, którego nie sposób nie zauważyć i się nim nie zachwycić.

Przygotowana przez nas malownicza trasa wiedzie głównie górskimi drogami z których podziwiać będziemy mogli wspaniałe krajobrazy. Odwiedzimy miejsca, bez których nie da się opowiedzieć historii tego kraju - zwiedzimy między innymi ruiny starej twierdzy w Stolacu oraz tajemnicze twierdze z czasów monarchii austro-węgierskiej, po drodze do przepięknego górskiego jeziora zatrzymamy się i dowiemy czym są stećci, zawitamy do „bośniackiego Colorado”, rzucimy okiem na olbrzymi obelisk upamiętniający bitwę nad Sutjeską żeby „chwilę” później przystanąć u stóp najwyższej góry Bośni i Hercegowiny i zachwycić się wspaniałą panoramą Gór Dynarskich, w pewnym niezwykłym miejscu w drodze do Višegradu pozwolimy sobie na chwilę zadumy, a potem przejdziemy się po kamiennym moście rozpiętym nad Driną poznając zarówno jego literacką jak i mroczną historię, chętni będą mogli zwiedzić Andrićgrad, przedziwne miasto w mieście wybudowane przez Emira Kusturicę, pozostając w górskim klimacie odwiedzimy kilka malowniczych miejsc aby wreszcie niezwykle wąskimi i ciemnymi tunelami przedostać się do Sarajewa, które mimo krwawego oblężenia podczas niedawnej wojny, nadal tętni życiem, pachnie kawą i historią, tą dawną i tą nieodległą, miasto baśniowe i przepiękne. A po drodze opowiemy Wam oczywiście jak najwięcej ciekawych historii związanych z tymi miejscami i nie tylko.

Całą trasę pokonamy jadąc w kolumnie za przewodnikiem. Do tego noclegi w klimatycznych, czasem dzikich miejscach w górach i nad jeziorami (niezbędne wyposażenie biwakowe).

Trasa wyprawy jest przejezdna dla każdego samochodu z napędem 4x4 na oponach AT, od uczestników wymagamy posiadania sprawnego radia CB.

Szczegóły -> https://x-plore4x4.pl/balkanw3.html

Jeżeli dysponujecie dłuższym urlopem i chcielibyście spędzić w Bośni i Hercegowinie nieco więcej czasu zapraszamy tydzień wcześniej na początek tej wyprawy - Magiczna BOŚNIA I HERCEGOWINA. Zachód -> https://x-plore4x4.pl/balkanz3.html
 
Organizator: X-PLORE 4x4
Miejsce: Bośnia i Hercegowina
Kontakt: Jarek
Telefon: 575505996
e-mail: biuro@x-plore4x4.pl
WWW: http://www.x-plore4x4.pl/balkanw3.html
 
Wcześniejsze edycje:
-
-
<< powrót

Dodaj nowy termin imprezyX