Akcesoria i wyposażenie
australijskiej firmy ARB znajdziesz w ofercie naszego sklepu 4x4.


Skrzynki wyprawowe
HPRC
Dodaj nowy termin imprezy
1 czerwca 2019
Ciechanowska eXplozja 4x4
 
Zapraszamy wszystkich!!! Nie tylko Uczestników, ale również kibiców, na III edycję Ciechanowskiej eXplozji 4x4.
Zobaczycie auta jakich nie ujrzycie w normalnym ruchu drogowym, poznacie mega zakręconych pozytywnie ludzi, dowiecie się jak jeździć w terenie, poznacie nowinki techniczne aut typowo terenowych, zobaczycie jak wygląda ZMOTA, a co najważniejsze zabierzcie dzieci bo dla nich tego dnia będzie dużo się działo!!!
Początek 1 czerwca 2019 .

Start i Meta Zajazd TUR Niestum koło Ciechanowa.

Wstępny Harmonogram Imprezy ( mogą nastąpić lekkie zmiany czasowe)

6:00- 8:00 : Rejestracja Załóg w Biurze eXplozji ( Zajazd TUR, Niestum ul. Okreżna 35 k/Ciechanowa )
Współrzędne GPS
52°55'05.4"N 20°37'15.5"E
52.918156, 20.620982

8:00 : Odprawa Załóg
8:30 Start Załóg w teren ( cztery klasy : Przygoda , Turystyk z Wyciągarką, Wyczyn i Extreme)
10:00-21:00Imprezy towarzyszące związane z Dniem Dziecka i koncerty .
17:30 Termin zdania Roadbook'ów i teoretycznie zakończenie wyścigu.
19:00 Ogłoszenie Wyników
21:00 Zakończenie Oficjalnej Części
21:00 -......... :)

Regulamin III edycji '' Ciechanowskiej eXplozji 4x4” - 1 czerwca 2019 r.

§1

Przygotowanie

Prosimy aby wszystkie załogi biorące udział w imprezie ,a nie posiadające metromierza , były wyposażone w urządzenia pozwalające odliczać przejechane metry z możliwością ich wyzerowania . Zalecamy posiadanie nawigacji samochodowej posiadająca taką funkcję lub prosimy o pobranie takiej aplikacji na urządzenie mobilne (smartfony, tablety) i sprawdzenie jej przed imprezą w celu uniknięcia nieporozumień , ponadto zabranie aparatu fotograficznego do zaliczania fotopunktów. Zaliczenie fotopunktu umieszczonego na trasie polega na zrobieniu zdjęcia punktu wraz z numerem oraz fragmentem samochodu połączonego za pomocą jednej osoby dorosłej (lub dzieci z załogi, dotyczy tylko klasy PRZYGODA)wraz z samochodem, uwiecznione na wyraźnym zdjęciu.
Aplikacja metromierz np. Rally Tripmeter ( nie działa na iphone !!!)
https://play.google.com/store/apps/deta ... eter&hl=pl

UWAGA
Dla bezpieczeństwa dzieci biorące udział w imprezie poza autami MUSZĄ poruszać się w kamizelkach odblaskowych.
Ze względów niezależnych od organizatorów w wydarzeniu nie mogą wziąć udziału pojazdy typu Quady, Buggy, UTV

§2

Klasy
Na wydarzenie zapraszamy auta w następujących klasach:

Klasa Przygoda
Zarejestrowane auta terenowe z napędem na 4 x4 o dmc. 3,5t, posiadające ważny dowód rejestracyjny i aktualne ubezpieczenie OC , z nadwoziem seryjnym bez przeróbek podnoszących ich walory terenowe. Wyposażone w opony AT. W tej klasie nie dopuszczamy opon z agresywnym bieżnikiem ( Simex, Maxxis, Bogger) oraz wyciągarek. Konieczne jest posiadanie solidnych zaczepów holowniczych a także lin, pasów do wyciągania auta z opresji oraz zabezpieczenie lakieru przed porysowaniem.
Do tej klasy zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi, które chcą zapoznać się z Off-Roadem oraz z urokami otaczającej przyrody, jak również posiadaczy aut z napędem 4x4, którzy chcą sprawdzić siebie i możliwości swojego auta w trudniejszym terenie .
W tej klasie wyjątek stanowią rodziny z dziećmi, które zechcą wziąć udział w wydarzeniu autami zmodyfikowanymi np. posiadającymi opony MT w rozmiarze max 33” ( ewentualne wyciągarki zostaną zaplombowane).
Dla bezpieczeństwa dzieci biorące udział w imprezie poza autami musza poruszać się w kamizelkach odblaskowych.

Klasa Turystyk z Wyciągarką
Zarejestrowane, posiadające aktualne ubezpieczenie (OC) i ważny dowód rejestracyjny, auta terenowe z napędem 4x4 i reduktorem o dmc 3,5t. Klasa dla aut z JEDNĄ wyciągarką elektryczną. Do tej klasy zapraszamy auta o karoserii przypominającej fabryczną, nie ciętej z przodu ani z tyłu. W tej klasie NIE DOPUSZCZAMY Zmot ( chłodnica z tyłu to już ZMOTA) , ani innych autorskich konstrukcji , nadwozi w formie klatki. Auto może posiadać zewnętrzną lub wewnętrzną klatkę bezpieczeństwa, blokady i inne udogodnienia ułatwiające walkę w terenie. Zalecane opony MT, SImex, posiadanie hi-lifta i trap, oraz kasków ochronnych. Obowiązkowe posiadanie solidnych zaczepów holowniczych, pasów zabezpieczających drzewa, oraz płachty o wymiarach auta w celu zabezpieczenia gruntu na wypadek awarii. Auta z miękkim dachem muszą posiadać pałąk bezpieczeństwa.

Klasa Wyczyn
Zarejestrowane, posiadające aktualne ubezpieczenie (OC) i ważny dowód rejestracyjny auta terenowe z napędem 4x4 i reduktorem o dmc 3,5t. Klasa dla aut bez wyciągarek elektrycznych, mechanicznych, hydraulicznych, itp. ewentualne wyciągarki zostaną zaplombowane. Dopuszczone jest używanie jedyne wyciągarki ręcznej tzw. Tirfor . Do tej klasy zapraszamy auta o karoserii przypominającej fabryczną, nie ciętej z przodu ani z tyłu,. W tej klasie NIE DOPUSZCZAMY Zmot, ani innych autorskich konstrukcji , nadwozi w formie klatki. Auto może posiadać zewnętrzną lub wewnętrzną klatkę bezpieczeństwa, blokady i inne udogodnienia ułatwiające walkę w terenie. Zalecane opony MT, Simex, posiadanie hi-lifta i trap, oraz kasków ochronnych.zaczepów holowniczych, Obowiązkowe posiadanie solidnych zaczepów holowniczych, pasów zabezpieczających drzewa oraz płachty o wymiarach auta w celu zabezpieczenia gruntu na wypadek awarii. Auta z miękkim dachem muszą posiadać pałąk bezpieczeństwa.

Klasa Extreme
Zarejestrowane, posiadające aktualne ubezpieczenie (OC) i ważny dowód rejestracyjny, auta terenowe z napędem 4x4 i reduktorem o dmc 3,5t. Jest to Klasa dla ZMOT i innych konstrukcji autorskich, pociętych tzw. Rurek, Ramoklatek ( bez Quadów i Buggy, UTV) , z dowolna ilością wyciągarek (mechanicznych, elektrycznych itp.) Auto może posiadać zewnętrzną lub wewnętrzną klatkę bezpieczeństwa, blokady i inne udogodnienia ułatwiające walkę w terenie. Zalecane opon Simex lub inne z agresywnym bieżnikiem, posiadanie hi-lifta i trap. OBOWIĄZKOWE POSIADANIE KASKÓW BEZPIECZEŃSTWA, solidnych zaczepów holowniczych, pasów zabezpieczających drzewa oraz płachty o wymiarach auta w celu zabezpieczenia gruntu na wypadek awarii. Auta z miękkim dachem muszą posiadać pałąk bezpieczeństwa.
Uwaga klasa bez rozgraniczenia na wyciągarki mechaniczne, elektryczne itp. ( jedna klasyfikacja punktowa)

WAŻNE
Klasy Turystyk z Wyciągarka oraz Wyczyn zdobywają te same fotopunkty. Klasa Extreme zdobywa oddzielne fotopunkty.
Przygoda zdobywa oddzielne, łatwiejsze fotopunkty niż pozostałe klasy. I tu jest zmiana w stosunku do poprzednich edycji. Fotopunkty w klasie Przygoda zdobyte “ autem” liczone są jako 2 pkt., fotopunkty zdobyte “ pieszo” liczone są 1 pkt. Wszystko będzie wyjaśnione w trakcie odprawy.
Punktacja
Punktacja o miejscu w klasyfikacji decyduje ilość prawidłowo zdobytych fotopunktów. W przypadku tej samej ilości fotopunktów decyduje czas zdania roadbook/ karty punktowej.

§3

ZAPISY
Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest przesłanie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO ( prosimy skopiować
informację podane poniżej tłustym drukiem) zapisać i przesłać na adres explozja4x4@gmail.com lub wypelnić dane na dysku zgłoszeniowym pod linkiem https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing . Warunkiem uczestnictwa jest też wplata na konto Stowarzyszenia Ciechanowska Explozja. Do startu zostaną dopuszczone tylko te załogi, które w dniu imprezy podpiszą stosowne oświadczenie o przestrzeganiu regulaminu wydarzenia oraz odpowiedzialności cywilnej.
Zapisy przyjmujemy do 13.05.2019 do godz. 24:00
Po tym terminie nie będzie możliwość zapisana się na imprezę!!!

W zgłoszeniu prosimy podać:

Klasę w jakiej startujecie
Imię i nazwisko Kierowcy / rozmiar koszulki / nr telefonu
Imię i nazwisko Pilota / rozmiar koszulki / nr telefonu
Ilość osób dodatkowych w aucie/ rozmiary koszulek
Liczba dzieci w załodze / rozmiary koszulek
Auto: marka, model,
Nazwa Teamu / opcjonalnie

Wszelkie dodatkowe pytania , sugestie: prosimy kierować na adres explozja4x4@gmail.com, lub pod podane nr tel.
Darek 510203722 , Maciek 697975661

Dane do przelewu: ( brak możliwości wpłat gotówkowych)
Wpisowe/Wpłata na Cele Regulaminowe Stowarzyszenie Ciechanowska Explozja ( dodając Imię i Nazwisko Kierowcy)

350 zł od załogi ( Kierowca + Pilot)
Dodatkowe osoby dorosłe – 150 zł ( osoba powyżej 14 rż. będzie traktowana jako dorosła)
Dzieci bez wpłat za uczestnictwo jedyny koszt to koszulki 30 zł os.]

WAŻNE !!!
Przelew z dopiskiem Wpłata na Cele Regulaminowe Stowarzyszenie Ciechanowska Explozja ( ze względów formalnych, prosimy nie dodawać tutaj “ 4x4” ) z nazwiskiem kierowcy/pilota, prosimy kierować na poniższy nr konta:

Santander Bank 08 1090 2604 0000 0001 4149 8608

Prosimy o przemyślane decyzje, o udziale w wydarzeniu, ponieważ organizatorzy nie zwracają wpłat w przypadku rezygnacji z udziału.
W ramach tego organizatorzy zapewniają:

-upominki dla dzieci
-atrakcje dla dzieci
-koszulki dla uczestników ( kierowca + pilot)
-ubezpieczenie;
-roadbook;
-przygotowanie i sprzątanie trasy;
-puchary dla zwycięzców
-nagrody
-służby porządkowe;
-miejsce bazy imprezy wraz z możliwością pozostawienia lawet, aut.
-ciepły posiłek w bazie
-inne opłaty administracyjne


§4


Kary i dyskwalifikacje


Pod karą dyskwalifikacji nie wolno:
Rozwijać prędkości większej niż 40 km/h NA CAŁEJ TRASIE WYDARZENIA !!!
Ścinać, rozjeżdżać jakichkolwiek rosnących drzew, krzewów, upraw
Jeździć w pobliżu domów mieszkalnych powyżej 10 km/h !!! ( nie dotyczy dróg utwardzonych)
Modyfikować „na własną rękę” trasy przejazdu poza wyznaczonymi w roadbooku (nie dotyczy zgłoszonych u organizatorów przypadków szczególnych jak awaria .
Kategoryczny zakaz spożywania alkoholu i innych używek w trakcie trwania imprezy. Spożycie alkoholu, używek w czasie trwania imprezy automatycznie oznacza zakończenie dalszego uczestnictwa.
W przypadku , kiedy uczestnik III Ciechanowskiej eXplozji 4x4, dopuści się zniszczenia terenu poza wyznaczoną trasą lub swoim zachowaniem doprowadzi do szkód materialnych będzie podlegał karze finansowej do wysokości, która zrekompensuje wyrządzona szkodę lub podejmie się działań w celu przywrócenia stanu pierwotnego.
Każdy uczestnik oświadcza, ze zapoznał się z regulaminem i przyjmuje go do wiadomości. Każdy uczestnik jest świadom ryzyka, bierze udział w wydarzeniu na własna odpowiedzialność i zarzeka się jakichkolwiek roszczeń od organizatorów oraz właścicieli terenów w przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia auta.

§5


Art. 1
Każdy uczestnik zrzeka się roszczeń od organizatora , właścicieli terenów w przypadku uszkodzenia auta, uszkodzenia ciała , wypadku czy też śmierci
Art.2
Każdy uczestnik bierze pełną odpowiedzialność za osoby znajdujące się w pojeździe, a w szczególności jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo dzieci , które ma pod opieka .
Art.3
Organizator, właściciel terenu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wydarzenia , które mogą mieć wpływ na stan zdrowia uczestników czy też stan techniczny i wizualny samochodu uczestniczącego w imprezie.
Art.4
Każdy z uczestników jest świadom ponoszonego ryzyka i na własną odpowiedzialność bierze udział w wydarzeniu. Uczestnicy biorą udział w imprezie na swoją odpowiedzialność. Cała załoga przed przystąpieniem do imprezy ma obowiązek zapoznać się z niniejszym regulaminem, co potwierdza stosownym oświadczeniem.
Art.5
W żadnym wypadku organizator i właściciel terenów, po których przebiega trasa wydarzenia nie bierze na siebie odpowiedzialności i nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za szkody osobowe, rzeczowe straty i zniszczenia spowodowane przez uczestnika we własnych dobrach lub wobec innych uczestników czy strony trzeciej
Art.6
Organizator zastrzega sobie prawo udostępnienia danych osobowych osobom poszkodowanym w/w.
 
Organizator: Stowarzyszenie Ciechanowska eXplozja
Miejsce: Zajazd TUR Niestum ul Okrężna 35 k/Ciechanowa
zobacz gdzie na google maps
Kontakt: Darek
Telefon: 510203722
e-mail: explozja4x4@gmail.com
WWW: http://www.facebook.com/offroadciechanow4x4/
 
Wcześniejsze edycje:
https://www.facebook.com/search/top/?q=ciechanowska%20explozja%204x4&epa=SEARCH_BOX
https://www.facebook.com/offroadciechanow4x4/
<< powrót

Dodaj nowy termin imprezy
Aktualności ze sklepu 4x4:

2018-06-26
Wodoszczelne torby Rhino Rack na bagażniki dachowe
2018-05-17
Aż dwie nowe wiosenne promocje od ARB! Zapraszamy!
2018-04-26
Nowe wersje bagażników Front Runner Slimline II do Jeepa JK w naszej sprzedaży.
2018-04-12
Obniżamy ceny na produkty Gigglepin
2018-03-09
Nowa wersja pokrowca na długi podnośnik Hi-lift w naszej sprzedaży
2018-01-19
Bagażnik Pioneer Platform to kolejna propozycja dla użytkowników Toyoty Hilux Revo w naszym sklepie.
2018-01-16
Sprężyny Old Man Emu Jeep Wrangler JK +100 mm dostępne w naszej sprzedaży.
2017-11-24
Konsole dachowe do Nissana Navara D23, Toyoty Hilux Revo i Forda Rangera PX w naszej sprzedaży.
2017-11-10
Rusza promocja - kupując zawieszenie Old Man Emu, krzesełko ARB otrzymasz gratis!
2017-09-28
Nowa wersja ścian bocznych do zadaszenia ARB w naszej sprzedaży.
2017-08-28
Najnowsza roleta ARB w aluminiowej obudowie, dostępna od ręki w naszym sklepie.
2017-06-23
Nowe manometry ARB do sprawdzania ciśnienia kół w naszej ofercie.
2017-06-07
Promocja na lodówki ARB przedłużona do końca czerwca! Do lodówki, wyświetlacz gratis.
2017-05-31
Bagażnik Pioneer Platform czarny 1828 x 1426 mm do Jeep Wrangler JK, 4D
2017-05-16
Silnik do wyciągarki BOWMOTOR II plus 12V 8KM dostepny w naszym sklepie.

2 3 4 5 6 7 8
 
 X