Akcesoria i wyposażenie
australijskiej firmy ARB znajdziesz w ofercie naszego sklepu 4x4.


Skrzynki wyprawowe
HPRC
Dodaj nowy termin imprezy
5 września 2020
IV Ciechanowska eXplozja 4x4
 
REGULAMIN IV EDYCJI CIECHANOWSKIEJ EXPLOZJI 4x4 - 05 Września 2020...
CIECHANOWSKA EXPLOZJA 4X4&

Klasy : Przygoda, Militarna ( nowość !!!), Turystyk z Wyciągarką, Wyczyn, Extreme.

Drodzy... Pragniemy Was zaprosić na " IV ciechanowską eXplozję 4x4 ", która miejmy nadzieję, odbędzie się 05-09-2020r. Imprezy Off-Road niezaprzeczalnie są bardzo emocjonujące, widowiskowe i trudne.
My chcemy pójść tez krok naprzód i oprócz wyczynowych maszyn , damy również możliwość wykazania się posiadaczom " cywilnych " samochodów 4x4 . Będzie to doskonała nauka, zabawa i niezapomniana przygoda .
W tym dniu nikt nie będzie się nudził . Zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci będzie wiele atrakcji . Przez cały dzień 5 września w Ciechanowie i jego okolicach będzie działo się ich baaaardzo dużo.
Nasze wydarzenie jest stworzone dla osób z pasją , osób które mają już doświadczenie w tego typu imprezach oraz dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z Off-roadem , sprawdzić siebie i swoje auta w terenie. Cel ten wiąże się również z dobrą zabawą i rozpropagowaniem turystki 4x4 i off-roadu oraz ciechanowskiego regionu.
Przeżyj wspaniałą przygodę i ZOSTAŃ BOHATEREM W SWOIM AUCIE

§1 Przygotowanie i Punktacja

Prosimy aby wszystkie załogi biorące udział w imprezie ,a nie posiadające metromierza , były wyposażone w urządzenia pozwalające odliczać przejechane metry z możliwością ich wyzerowania . Zalecamy posiadanie nawigacji samochodowej posiadająca taką funkcję lub prosimy o pobranie takiej aplikacji na urządzenie mobilne (smartfony, tablety) i sprawdzenie jej przed rajdem w celu uniknięcia nieporozumień , oraz aparatu fotograficznego do zaliczania fotopunktów. Zaliczenie fotopunktu umieszczonego na trasie w klasach Turystyk z wyciągarka, Wyczyn i Extreme polega na zrobieniu zdjęcia nr startowego, który zostanie umieszczony na „bilecie” zaplombowanym do auta i przyłożeniu go do odpowiedniego miejsca na fotopieczątce. W klasie Przygoda i Militarnej zdjęcie fotopunktu wraz z fragmentem samochodu połączonego za pomocą jednej osoby dorosłej lub dzieci z załogi wraz z samochodem, uwiecznione na wyraźnym zdjęciu, w tych klasach można również zdobywać fotopunkty bez samochodu widocznego na zdjęciu.
Klasy Turystyk z wyciągarką, Wyczyn, Extreme – 1 prawidłowo zdobyty fotopunkt = 1 pkt
Klasy Przygoda i Militarna – zdjęcie zrobione bez widocznego auta na zdjęciu = 1 pkt
zdjęcie prawidłowo zrobione z widocznym autem na zdjęciu = 2 pkt

Aplikacja metromierz np. Rally Tripmeter ( nie działa na iphone !!!)
https://play.google.com/store/apps/details?id=ee.siimplangi.rallytripmeter&hl=pl
UWAGA
Dla bezpieczeństwa dzieci biorące udział w imprezie poza autami MUSZĄ poruszać się w kamizelkach odblaskowych.
Ze względów niezależnych od organizatorów w wydarzeniu nie mogą wziąć udziału pojazdy typu Quady, Buggy, UTV

§2 Klasy startowe

1. Klasa Przygoda
Zarejestrowane auta terenowe z napędem na 4 x4 o DMC 3,5t, posiadające ważny dowód rejestracyjny i aktualne ubezpieczenie OC , z nadwoziem seryjnym bez przeróbek podnoszących ich walory terenowe. Wyposażone w opony AT, MT nie dopuszczamy opon z agresywnym bieżnikiem (Simex, Maxxis, Bogger) oraz wyciągarek ( ewentualne wyciągarki zostaną zaplombowane). Konieczne jest posiadanie solidnych zaczepów holowniczych a także lin, pasów do wyciągania auta z opresji oraz zabezpieczenie lakieru przed porysowaniem.
Do tej klasy zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi, które chcą zapoznać się z Off-Roadem oraz z urokami otaczającej przyrody, okolicznych zabytków jak również posiadaczy aut z napędem 4x4, którzy chcą sprawdzić siebie i możliwości swojego auta w trudniejszym terenie .
Dla bezpieczeństwa dzieci biorące udział w imprezie poza autami musza poruszać się w kamizelkach odblaskowych.

2. Klasa Militarna
To klasa dla aut wojskowych z demobilu, które są zarejestrowane z napędem na 4 x4 o DMC 3,5t, posiadające ważny dowód rejestracyjny i aktualne ubezpieczenie OC , z nadwoziem seryjnym bez przeróbek podnoszących ich walory terenowe ( wyjątek stanowią przeróbki wykonane w ramach oryginalnego doposażenia wojskowego). Wyposażone w opony AT, MT nie dopuszczamy opon z agresywnym bieżnikiem (Simex, Maxxis, Bogger) oraz wyciągarek (ewentualne wyciągarki zostaną zaplombowane). Konieczne jest posiadanie solidnych zaczepów holowniczych, a także lin, pasów do wyciągania auta z opresji oraz zabezpieczenie lakieru przed porysowaniem.
Do tej klasy zapraszamy miłośników militariów, którzy chcą zapoznać się z Off-Roadem oraz z urokami otaczającej przyrody, a także okolicznymi zabytkami i miejscami Pamięci Narodowej.
Ze względów niezależnych od organizatorów w wydarzeniu nie mogą wziąć udziału pojazdy typu quady, buggy, UTV, pojazdy gąsienicowe, trójkołowce, motocykle wojskowe itp.
Dla bezpieczeństwa dzieci biorące udział w imprezie poza autami musza poruszać się w kamizelkach odblaskowych.

3.Klasa Turystyk z Wyciągarką
Zarejestrowane, posiadające aktualne ubezpieczenie (OC) i ważny dowód rejestracyjny, auta terenowe z napędem 4x4 i reduktorem o DMC 3,5t. Klasa dla aut z JEDNĄ wyciągarką elektryczną. Do tej klasy zapraszamy auta o karoserii przypominającej fabryczną, nie ciętej z przodu ani z tyłu, NIE DOPUSZCZAMY Zmot ( chłodnica z tyłu to już ZMOTA) , ani innych autorskich konstrukcji , nadwozi w formie klatki. Auto może posiadać zewnętrzną lub wewnętrzną klatkę bezpieczeństwa, blokady i inne udogodnienia ułatwiające walkę w terenie. Zalecane opony MT, Simex, posiadanie hi-lifta i trap, oraz kasków ochronnych. Obowiązkowe posiadanie solidnych zaczepów holowniczych, pasów zabezpieczających drzewa, oraz płachty o wymiarach auta w celu zabezpieczenia gruntu na wypadek awarii. Auta z miękkim dachem muszą posiadać pałąk bezpieczeństwa. Samochody w tej klasie będą zaplombowane wewnątrz auta tak by punkty można było zdobywać z prawej lub lewej strony. Długość linki będzie mierzona od słupka A ( jeżeli wzdłuż niego przebiega zewnętrzna klatka bezpieczeństwa to od najbardziej wysuniętego stałego punktu wzdłuż słupka A, lusterko nie jest stałym punktem). Zdobycie punktu będzie polegało na zrobieniu zdjęcia z nr startowym umieszczonym na „bilecie” przyłożonym do odpowiedniego miejsca na fotopieczątce.

4.Klasa Wyczyn
Zarejestrowane, posiadające aktualne ubezpieczenie (OC) i ważny dowód rejestracyjny auta terenowe z napędem 4x4 i reduktorem o DMC 3,5t. Klasa dla aut bez wyciągarek elektrycznych, mechanicznych, hydraulicznych, itp. ewentualne wyciągarki zostaną zaplombowane. Dopuszczone jest używanie jedyne wyciągarki ręcznej tzw. Tirfor . Do tej klasy zapraszamy auta o karoserii przypominającej fabryczną, nie ciętej z przodu ani z tyłu, NIE DOPUSZCZAMY Zmot, ani innych autorskich konstrukcji , nadwozi w formie klatki. Auto może posiadać zewnętrzną lub wewnętrzną klatkę bezpieczeństwa, blokady i inne udogodnienia ułatwiające walkę w terenie. Zalecane opony MT, Simex, posiadanie hi-lifta i trap, oraz kasków ochronnych. Obowiązkowe posiadanie solidnych zaczepów holowniczych, pasów zabezpieczających drzewa oraz płachty o wymiarach auta w celu zabezpieczenia gruntu na wypadek awarii. Auta z miękkim dachem muszą posiadać pałąk bezpieczeństwa. Samochody w tej klasie będą zaplombowane wewnątrz auta tak by punkty można było zdobywać z prawej lub lewej strony. Długość linki będzie mierzona od słupka A ( jeżeli wzdłuż niego przebiega zewnętrzna klatka bezpieczeństwa to od najbardziej wysuniętego stałego punktu wzdłuż słupka A, lusterko nie jest stałym punktem). Zdobycie punktu będzie polegało na zrobieniu zdjęcia z nr startowym umieszczonym na „bilecie” przyłożonym do odpowiedniego miejsca na fotopieczątce.

5.Klasa Extreme
Zarejestrowane, posiadające aktualne ubezpieczenie (OC) i ważny dowód rejestracyjny, auta terenowe z napędem 4x4 i reduktorem o DMC 3,5t. Klasa dla ZMOT i innych konstrukcji autorskich, pociętych tzw. Rurek, Ramoklatek ( bez Quadów i Buggy, UTV) , z dowolna ilością wyciągarek (mechanicznych, elektrycznych itp.) Auto może posiadać zewnętrzną lub wewnętrzną klatkę bezpieczeństwa, blokady i inne udogodnienia ułatwiające walkę w terenie. Zalecane opon Simex lub inne z agresywnym bieżnikiem, posiadanie hi-lifta i trap. OBOWIĄZKOWE POSIADANIE KASKÓW BEZPIECZEŃSTWA, solidnych zaczepów holowniczych, pasów zabezpieczających drzewa oraz płachty o wymiarach auta w celu zabezpieczenia gruntu na wypadek awarii. Auta z miękkim dachem muszą posiadać pałąk bezpieczeństwa. Samochody w tej klasie będą zaplombowane wewnątrz auta tak by punkty można było zdobywać z prawej lub lewej strony. Długość linki będzie mierzona od słupka A ( jeżeli wzdłuż niego przebiega zewnętrzna klatka bezpieczeństwa to od najbardziej wysuniętego stałego punktu wzdłuż słupka A, lusterko nie jest stałym punktem ). Zdobycie punktu będzie polegało na zrobieniu zdjęcia z nr startowym umieszczonym na „bilecie” przyłożonym do odpowiedniego miejsca na fotopieczątce.
Uwaga klasa bez rozgraniczenia na wyciągarki mechaniczne, elektryczne itp. ( jedna klasyfikacja punktowa)

§3 Zasady zdobywania punktów
Każda klasa ma do zdobycia 100 pieczątek
1. Klasy Turystyk z wyciągarka oraz Wyczyn zdobywają te same fotopunkty, Klasa Extreme oddzielne oraz Przygoda, Militarni inne łatwiejsze.
2. Klasy Turystyk z wyciągarką, Wyczyn oraz Extreme zostaną zaplombowane. Samochody w tych klasach będą zaplombowane wewnątrz auta tak by punkty można było zdobywać z prawej lub lewej strony. Długość linki będzie mierzona od słupka A ( jeżeli wzdłuż niego przebiega zewnętrzna klatka bezpieczeństwa to od najbardziej wysuniętego stałego punktu wzdłuż słupka A, lusterko nie jest stałym punktem). Zdobycie punktu będzie polegało na zrobieniu zdjęcia z nr startowym umieszczonym na „bilecie” przyłożonym do odpowiedniego miejsca na fotopieczątce.
3. Punktacja o miejscu w klasyfikacji decyduje ilość prawidłowo zdobytych fotopunktów. W przypadku tej samej ilości fotopunktów decyduje czas z OS-u szybkościowego, a jeżeli te będą takie same to czas zdania roadbook/ karty punktowej

§4 ZAPISY
Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest wypełnienie zgłoszenia w specjalnym formularzu oraz opłaty za udział. Do startu zostaną dopuszczone tylko te załogi, które w dniu rajdu podpiszą stosowne oświadczenie o przestrzeganiu regulaminu wydarzenia oraz odpowiedzialności cywilnej. Przelew z dopiskiem Darowizna ( ze względów formalnych) z nazwiskiem kierowcy/pilota, prosimy kierować na poniższy nr konta: 96 1090 2604 0000 0001 3593 4753 Santander Bank

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSftXayV5DyhFVp_zqaQEKVxKGsrgQces044L5FeDW1Z65My7Q/viewform?vc=0&c=0&w=1&fbclid=IwAR3ewWWSmacKSG6DOAwn1GioX42rbIPOoEECjSTyleBKHvL89QVZabnBL8E

2. Zapisy przyjmujemy do 16.08.2020 do godz. 24:00
3. W zgłoszeniu proszę podać:
Klasę w jakiej startujecie
Imię i nazwisko Kierowcy /nr telefonu
Imię i nazwisko Pilota / nr telefonu
Ilość osób dodatkowych w aucie
Liczba dzieci w załodze ( osoba powyżej 14 r.ż. będzie traktowana jako dorosła)
Auto: marka, model, nr rejestracyjny auta/ obowiązkowo
Nazwa Teamu / opcjonalnie
4. W zgłoszeniu prosimy dodać klauzulę jak poniżej :
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji IV Edycji Ciechanowskiej Explozji 4x4 zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
5. Wszelkie dodatkowe pytania , sugestie: prosimy kierować na adres explozja4x4@gmail.com, lub pod podane nr tel.
Darek 510203722 , Maciek 697975661

6. Wpisowe
350 zł od załogi ( Kierowca + Pilot)
Dodatkowe osoby dorosłe – 150 zł ( osoba powyżej 14 r.ż. będzie traktowana jako dorosła)
Dzieci bez opłat za uczestnictwo
Przelew z dopiskiem Darowizna ( ze względów formalnych) z nazwiskiem kierowcy/pilota, prosimy kierować na poniższy nr konta: 96 1090 2604 0000 0001 3593 4753 Santander Bank
Prosimy o przemyślane decyzje o udziale w wydarzeniu, gdyż organizatorzy nie zwracają wpłat w przypadku rezygnacji z udziału.

7. W ramach wpisowego organizatorzy zapewniają:
W tym roku zamiast koszulek raczej będą kominy.
ubezpieczenie;
roadbook;
przygotowanie i sprzątanie trasy;
puchary dla zwycięzców;
służby porządkowe;
miejsce bazy imprezy wraz z możliwością pozostawienia lawet, aut.
ciepły posiłek w bazie
muzyka i jak kto chce tańce :)
atrakcje dla dzieci i dorosłych

§5 Kary i dyskwalifikacje
Pod karą dyskwalifikacji nie wolno i poniesienia kosztów:
1.Rozwijać prędkości większej niż 40 km/h NA CAŁEJ TRASIE WYDARZENIA !!
2.Ścinać, rozjeżdżać jakichkolwiek rosnących drzew, krzewów, upraw
3.Jeździć w pobliżu domów mieszkalnych powyżej 10 km/h !!( nie dotyczy dróg utwardzonych)
4.Modyfikować „na własną rękę” trasy przejazdu poza wyznaczonymi w roadbooku (nie dotyczy zgłoszonych u organizatorów przypadków szczególnych jak awaria
5.Kategoryczny zakaz spożywania alkoholu i innych używek w trakcie trwania imprezy. Spożycie alkoholu, używek w czasie trwania imprezy automatycznie oznacza zakończenie dalszego uczestnictwa.
6.W przypadku , kiedy uczestnik II Ciechanowskiej eXplozji 4x4, dopuści się zniszczenia terenu poza wyznaczoną trasą lub swoim zachowaniem doprowadzi do szkód materialnych będzie podlegał karze finansowej do wysokości, która zrekompensuje wyrządzona szkodę lub podejmie się działań w celu przywrócenia stanu pierwotnego.

§6 Odpowiedzialność
1.Każdy uczestnik oświadcza, ze zapoznał się z regulaminem i przyjmuje go do wiadomości. Każdy uczestnik jest świadom ryzyka, bierze udział w wydarzeniu na własna odpowiedzialność i zrzeka się jakichkolwiek roszczeń od organizatorów oraz właścicieli terenów w przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia auta.
2.Każdy uczestnik zrzeka się roszczeń od organizatora , właścicieli terenów w przypadku uszkodzenia ciała , wypadku czy też śmierci
3.Każdy uczestnik bierze pełną odpowiedzialność za osoby znajdujące się w pojeździe, a w szczególności jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo dzieci , które ma pod opieka .
4.Organizator, właściciel terenu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wydarzenia , które mogą mieć wpływ na stan zdrowia uczestników czy też stan techniczny i wizualny samochodu uczestniczącego w imprezie.
5.Każdy z uczestników jest świadom ponoszonego ryzyka i na własną odpowiedzialność bierze udział w wydarzeniu. Uczestnicy biorą udział w imprezie na swoją odpowiedzialność. Cała załoga przed przystąpieniem do imprezy ma obowiązek zapoznać się z niniejszym regulaminem, co potwierdza stosownym oświadczeniem.
6.W żadnym wypadku organizator i właściciel terenów, po których przebiega trasa wydarzenia nie bierze na siebie odpowiedzialności i nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za szkody osobowe, rzeczowe straty i zniszczenia spowodowane przez uczestnika w własnych dobrach lub wobec innych uczestników czy strony trzeciej
7.Organizator zastrzega sobie prawo udostępnienia danych osobowych osobom poszkodowanym w/w.

§7 Baza
Baza IV edycji Ciechanowskiej Explozji 4x4, będzie jednocześnie miejscem Odprawy, Parkingów, Posiłków, Hotelu Imprez towarzyszących, Startu i Mety.
Adres: Okrężna 35, 06-400 Niestum, Zajazd TUR.
lokalizacja: Współrzędne GPS 52°55'05.4"N 20°37'15.5"E
 
Organizator: Ciechanowska eXplozja4x4
Miejsce: Ciechanów
zobacz gdzie na google maps
Kontakt: Darek
Telefon: 510203722
e-mail: explozja4x4@gmail.com
WWW: http://https://www.facebook.com/offroadciechanow4x4/?__tn__=kC-R&eid=ARDrp-GAb8OA_gj91HBlmW-nrPFe_DptoybJhRCL-lkkpvp9mMyWAqSOubWAnbC50IzcOgvfEmqNsdrL&hc_ref=ARSWJ9omGgrCJu3-qe9LXXQEZAijqXF1hvMDndy7_ZdUPZ8M7n34KyUsHK89-A6d41I&fref=nf&__xts__[0]=68.ARAb4-CGcJQ-Qme
 
Wcześniejsze edycje:
-
-
<< powrót

Dodaj nowy termin imprezy
Aktualności ze sklepu 4x4:

2019-01-04
Nowości od Super Pro do samochodów Nissan NP300, Toyota Hilux, Isuzu D-Max.
2018-12-06
Nowe modele opon BFGoodrich Mud Terrain T/A KM3 w naszej ofercie.
2018-11-30
Powiększamy ofertę płyt montażowych wyciagarek, do montażu w oryginalny zderzak.
2018-11-09
Nowe wersje zadaszeń 270 stopni Rhino Rack Batwing.
2018-11-07
Silnik wyciągarki Bowmotor 2 plus w wersji 24V już dostępny w naszym sklepie.
2018-10-31
W dniu 2 listopada nie pracujemy.
2018-10-17
Nowy katalog zawieszeń OLD MAN EMU.
2018-10-16
Tylko dwa tygodnie do końca promocji na blokady ARB.
2018-10-10
Pokrowiec, torba na trapy ARB TRED PRO w naszej ofercie.
2018-09-06
Safari Snorkel Nissan Navara D23 NP300 2015-
2018-09-05
Tuleje zawieszenia SuperPro do Ford Ranger PX II 2015- w naszej sprzedaży.
2018-09-03
Nowa promocja na blokady ARB! Zapraszamy!
2018-07-19
Komplety sprzęgła KNI28509 z kołem jedno masowym do Patrola Y61 z silnikiem ZD30 ponownie dostępne.
2018-06-29
Amortyzatory BP-51 do Nissana Patrola dostępne w naszej sprzedaży.
2018-06-26
Wodoszczelne torby Rhino Rack na bagażniki dachowe

2 3 4 5 6 7 8
 
 X