Akcesoria i wyposażenie
australijskiej firmy ARB znajdziesz w ofercie naszego sklepu 4x4.


Tuleje zawieszenia


Bagażniki dachowe

Dodaj nowy termin imprezy
9-16 lipca 2022
KRAJ ORŁÓW - ALBANIA
 
Albania nieprzypadkowo stała się mekką dla turystyki offroadowej. Swoją wyjątkowość zawdzięcza nie tylko wspaniałej przyrodzie, ale również historii. Zaledwie 20 lat temu ten kraj otworzył się na świat, po upadku reżimu dyktatora Hodży. Od tego czasu procesy europeizacji następują dość szybko, ale mimo to górskie wnętrze kraju nadal zachwyca pierwotną przyrodą, wioskami o których zapomniał czas i gościnnymi, żywiołowymi ludźmi o temperamentach prawdziwych górali. Dlaczego warto zobaczyć Albanię z nami? Przyjeżdżamy to regularnie od kilkunastu lat, kochamy ten kraj, pokonaliśmy po jego górskich bezdrożach tysiące kilometrów ścieżek. Znamy każdy zakamarek, tajemnicę, górską ścieżkę i … dobrą knajpę z lokalnym jedzeniem.

Szczegóły:

DŁUGOŚĆ
~ po ALBANII zrobimy około 1000 km – szutry, bezdroża, trudniejsze odcinki offroadowe, asfalty.
TRASA
Dla przygotowanych samochodów terenowych z napędem 4×4 i reduktorem. Opony AT, mocne punkty do holowania samochodu.
NOCLEGI
biwaki + hotele x 2
WYŻYWIENIE
własne biwakowe + restauracje x 3

Atrakcje:
- Góry Przeklęte i doliny Theth i Valbone – chyba najbardziej malownicze doliny na Bałkanach, otoczone strzelistymi, przypominającymi smocze kły Górami Przeklętymi.

- Hiking po kanionie Osumi – sięgający 25 km długości, wąski, malowniczy kanion z wodospadem Bogove

- Plaża i kanion Gjipe – najpiękniejsza, dzika plaża w zatoce będącej kulminacją kanionu o tej samej nazwie, otoczonego przez góry wyrastające wprost z lazurowego morza

- Miasta Berat i Gjirokastra – dwa miasta-muzea, których historia sięga czasów antycznej Grecji. Dziś dominują w nich architektoniczne wpływy Imperium Osmańskiego, z typowymi dzielnicami handlowymi i średniowiecznymi twierdzami. Miasta te zwiedzimy z lokalnym przewodnikiem.

- Żródła termalne Benje i trekking kanionem Lengarice – naturalne, gorące źródła położone u wylotu malowniczego kanionu.

- Rejs po jeziorze Koman – wybierzemy się łodzią motorową na rejs po sztucznym, ale przepięknie wijącym się wśród wzgórz i kamiennych ścian kanionów błękitnym jeziorze Koman.

Zapraszamy!

Nie posiadasz własnego samochodu 4×4 u nas go wypożyczysz.
 
Organizator: TUAREG4X4, Piotr Wachel
Miejsce: ALBANIA
Kontakt: TUAREG4X4, Piotr Wachel
Telefon: +48 604073043
e-mail:
WWW: http:////tuareg4x4.pl/
 
Wcześniejsze edycje:
https://tuareg4x4.pl/galeria/
-
<< powrót

Dodaj nowy termin imprezyX